267 viewsMath :: BasicMath :: Pre Algebra
0

A shop owner is ordering vases from a stock catalogue. Red
vases cost $4.20 and clear vases cost $5.70. If 25 vases cost
$120, how many of each type of vase did she buy? Also show the algebraic expression.

Sorry, you do not have permission to read comments.