Home Juma bought a certain number of orange for 36 dollars. If each…

Juma bought a certain number of orange for 36 dollars. If each…

494 viewsMath :: Pre Algebra
0

Juma bought a certain number of orange for 36 dollars. If each orange had cost 0.50 dollar less, he could have bought six more oranges for the same amount of money. How many oranges did he buy?

Sorry, you do not have permission to read comments.